Prihláška krok za krokom

Na zapojenie sa do programu Au Pair stačí päť jednoduchých krokov. Sme tu pre Vás, aby sme Vám s nimi pomohli.

1. Prihláste sa na bezplatnú informačnú schôdzku

Urobte prvý krok a prihláste sa na informačnú schôdzku ešte dnes. Stačí vyplniť niekoľko informácií na predbežnú prihlášku. Cultural Care Au Pair Vás kontaktuje, aby ste spoločne prediskutovali Vaše skúsenosti s deťmi, prípadné otázky a potvrdili si detaily ohľadom informačnej schôdzky. Na schôdzke budete zoznámení s podrobnou prezentáciou o programe a naskytne sa Vám príležitosť položiť akékoľvek otázky, Kedykoľvek je to možné, sú prítomné/í bývalí au pair, ktoré/í sa podelia o svoje individuálne skúsenosti z programu. Môžete sa rovno zúčastniť pohovoru s jedným z našich zástupcov, ktorý je nevyhnutný pre účasť v programe. Ak angličtina nie je Vaším rodným jazykom, zhodnotíme úroveň Vašej angličtiny. Nemusíte sa ničoho obávať. V niektorých prípadoch Vám ponúkame hodnotenia priamo na informačnej schôdzke. Radi Vám dáme vedieť, či sa toto hodnotenie ponúka v kancelárií, kam sa na schôdzku chystáte.

2. Vyplňte online prihlášku

Po prihlásení sa na schôdzku Vám bude doručený e-mail s odkazom do Vašej online prihlášky spolu so všetkými detailmi potrebnými k jej vyplneniu. Bude potrebné vyplniť informácie o tom, aké máte skúsenosti s deťmi a aké sú Vaše študijné a pracovné skúsenosti. Môžete sa podeliť o svoje koníčky a záujmy a samozrejmosťou je príležitosť napísať budúcej hostiteľskej rodine list, v ktorom sa predstavíte a priložíte svoje fotografie.

3. Nájdeme Vám vhodnú rodinu

Keď budeme mať Vašu vyplnenú online žiadosť a oficiálne Vás prijmeme do programu, náš personál v USA pre Vás začne hľadať vhodnú rodinu. Zatiaľ čo si môžu hostiteľské rodiny prehliadať profily au pair online, náš tím v USA hovorí so všetkými rodinami osobne, a dohliada na proces hľadania zblízka. Zistili sme totiž, že osobný kontakt je najúspešnejší spôsob, ako nájsť perfektnú zhodu. Keď vhodnú rodinu nájdeme, spojíte sa s ňou online cez osobné účty. Rodina si následne prezrie Vašu online prihlášku a rozhodne sa, či ako au pair spĺňate jej požiadavky. Pokiaľ bude mať pocit, že svojim profilom zapadáte do rodiny, zavolá Vám. Potom budete mať Vy i rodina nejaký čas na rozhodnutie, či sa k sebe navzájom hodíte. Ako náhle sa nájde perfektná zhoda, plánovanie cesty do USA môže začať!

4. Víza a plánovanie cesty

Pošleme Vám informácie o vízach a cestovnom poistení a zariadime letenky. Program Cultural Care Au Pair poskytuje zdarma základné zdravotné poistenie, ale poskytneme Vám i ďalšie informácie o rozšírenom pripoistení.

5. Výcviková škola pre au pair v New Yorku

Vaše dobrodružstvo sa začne vo výcvikovej škole Au Pair na univerzite v St. John na Long Islande, čo je len 45 minút cesty od New Yorku. V škole strávite niekoľko dní a budú Vás vyučovať lektori, ktorí sú odborníkmi na raný vývoj dieťaťa. Pred samotným odjazdom do hostiteľskej rodiny budete mať možnosť dozvedieť sa viac o bezpečnosti detí, o americkej kultúre, o aktivitách vhodných pre deti rôzneho veku a o osobnej bezpečnosti v USA.