Povinnosti a zodpovednosť

Program Au Pair je rovnováha medzi kultúrnou výmenou a prácou. Práca au pair znamená starostlivosť o deti na plný úväzok. Počas celého pobytu sa s deťmi budete hrať, budete zodpovední za ich bezpečnosť a budete pomáhať s ďalšími povinnosťami, ako je napríklad príprava jedla alebo odvoz do krúžkov. Vašou úlohou je poskytovať deťom kvalitnú starostlivosť a aktívne ich zabávať, ak máte službu zrovna Vy. Tiež možno budete pomáhať s domácimi prácami, pokiaľ sa budú týkať detí.

Zodpovednosť au pair je obmedzená na starostlivosť o deti a súvisiace povinnosti, ako je stanovené americkým Ministerstvom zahraničia. Neočakáva sa, že budete plniť povinnosti, ktoré sa priamo nedotýkajú detí, ako je napríklad ťažká manuálna práca v podobe upratovania, práce na záhrade alebo podobné druhy práce. Náš program chráni au pair a hostiteľské rodiny súborom limitov.

Tu sú niektoré z tých najdôležitejších:

  • Budete pracovať maximálne 45 hodín týždenne a nie viac ako 10 hodín denne.
  • Máte nárok na 1,5 dňa voľna týždenne a jeden voľný víkend mesačne.
  • Počas roka dostanete 2 týždne platenej dovolenky.

Je dôležité si uvedomiť, že ako au pair si vytvoríte s hostiteľskou rodinou zvláštne puto. Ako rodinného príslušníka Vás rodina môže požiadať o pomoc pri účasti na povinnostiach, s ktorými by typický člen rodiny pomohol.

Bezpečnosť programu je zaisťovaná zákonne, a to v reguláciách amerického Ministerstva zahraničia. Pre viac informácií o rámcových podmienkach amerického Ministerstva zahraničia, kliknite prosím sem.